6 rastet pozitve me COVID-19 në Suharekë janë nga këto vendbanime

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 174 raste të reja me COVID-19.

IKSHPK-ja ka njoftuar se në Komunën e Suharekës brenda 24 orëve të fundit janë identifikuar 6 raste të reja me COVID-19.

Vendbanimet e rasteve të sotme janë: Leshan (1), Mushtisht (1), Nishor (1), Peqan (1) dhe Suharekë (2)

Cilin nga kryetarët e degëve të partive në Suharekë do ta votoni në zgjedhjet e 14 shkurtit?

Ndyshe, numri total i rasteve pozitive është 51.502 raste nga 184.737 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.336 raste të vdekjes.

RAPORTO