6 rastet pozitive me COVID-19 në Suharekë janë nga këto vende

IKSHPK-ja gjatë 24 orëve të fundit ka njoftuar se nga 634 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, kanë rezultuar 63 raste pozitive me COVID-19.

Në Komunën e Suharekës sot nga IKSHPK-ja janë identifikuar 6 raste pozitive me COVID-19.

Rastet në komunën tonë vijnë nga këto vende: 3 raste në Suharekë, 1 rast në Mushtisht, 1 rast në Studençan dhe 1 rast në Semetisht.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.