6 rastet pozitive me COVID-19 në Komunën e Suharekës janë nga këto fshatra

6 rastet pozitive me COVID-19 në Komunën e Suharekës janë nga këto fshatra
Eurolinda Zenelaj

10.02.2021 / Suhareka

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.787 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 307 raste pozitive.

IKSHPK-ja ka njoftuar see brenda 24 ore në Komunën e Suharekës janë regjistruar 6 raste pozitive me COVID-19 dhe është raportuar për një viktimë të moshës 58 vjeç, shkruan SuharekaOnline.

Vendbanimet e rasteve pozitive me COVID-19 në Komunën e Suharekës janë: Reshtan 4 raste, Samadrexhë dhe Suharekë.

Numri total i rasteve pozitive është 63.089 raste nga 256.355 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.532 raste të vdekjes.

LEXO EDHE:  “Siguria në komunikacion”, vetëm në rajonin e Prizrenit shqiptohen 265 gjoba

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 221 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 54.661 raste, kurse numri i rasteve aktive është 6.896.

LAMI Palace – Bëhuni pjesë e ambientit mbretëror duke shijuar çdo detaj!

LAMI Palace një vend i veçantë i ndërtuar dhe dizajnuar me një shije të rrallë dhe unike ofron momente të...

Lexo më shumë

Të fundit