6 rastet e sotme me COVID-19 janë në Suharekë dhe në këto fshatra

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se brendaa 24 orëve të fundit nga 1,626 testime kanë rezultuar 546 raste pozitive me Koronavirus

IKSHPK-ja njofton se në Komunën e Suharekës janë identifikuar 6 raste pozitive me COVID-19.

Vendbanimet e 6 rasteve të sotme janë: një në Krushicë të Epërme, një në Sllapuzhan dhe 4 në Suharekë.

Numri total i rasteve pozitive është 21.545 raste nga 100.395 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 714 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 107 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 15.829 raste, kurse numri i rasteve aktive është 5.002

Egzon Sadikaj nga Sopija është diagnostifikuar me kancer dhe ka nevojë për ndihmën tuaj

Të nderuar njerëz të vullnetit të mirë, i riu Egzon Sadikaj nga fshati Sopijë e Suharekës është diagnostifikuar me kancer. Shërimi i tij kërkon trajtim jashtë shtetit të Kosovës.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.