5 rastet pozitive me COVID-19 në Suharekë janë nga këto vende

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 464 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 117 raste pozitive.

Nga 117 persona të rezultuar sot pozitiv me COVID-19 vetëm në komunën e Suharekës janë identifikuar 5 raste.

Sipas IKSHPK-së rastet vijnë nga fshati Bukosh me 3 raste pozitive, 1 në fshatin Kastërc dhe një në Krushicë të Epërme.

Kujtojmë se sipas raportit të IKSHPK-së momentalisht në komunën tonë janë 31 raste aktive.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.