420 raste aktive me COVID në Kosovë, kaq prej tyre në Suharekë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 420.

14.11.2021 / Suhareka

420 raste aktive me COVID në Kosovë, kaq prej tyre në Suharekë
Foto: Ilustrim

Ndërsa, në Komunën e Suharekës janë 12 raste aktive me COVID-19.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.560 doza të vaksinës kundër Covid-19.


Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.594.449 doza të vaksinës.

Deri më sot 749.432 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.534, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 2,980 persona.

Parandalimi është shërim! Tumor markerët dhe roli i tyre në diagnostifikimin e kancerit

Tumor markerët janë substanca që lëshohen nga qelizat kancerogjene ose prodhohen nga trupi në reagim ndaj një tumori malinj ose...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *