4 rastet e sotme me COVID-19, 3 në Vraniq dhe 1 në Semetisht

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 454 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 250 raste pozitive.

Nga 250 raste pozitive, 4(katër) janë nga Komuna e Suharekës.

Sipas IKSHPK-së katër rastet e sotme janë tre në fshatin Vraniq dhe një rast në Semetisht, shkruan SuharekaOnline.

Kujotjmë se të dielën është konfirmuar viktima e gjashtë nga COVID-19 në Komunën e Suharekës.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.