323 raste aktive me COVID-19 në Kosovë, kaq prej tyre në Suharekë

Ministria e Shëndetësisë në bashkëpunim me Institutin Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 12 raste pozitive me COVID-19, ndërsa nuk është regjistruar asnjë viktimë nga ky virus.

26.11.2021 / Suhareka

323 raste aktive me COVID-19 në Kosovë, kaq prej tyre në Suharekë
Foto: Ilustrim

Brenda 24 ore nuk është regjistruar asnjë rast pozitiv me COVID-19 në Komunën e Suharekës.

Vendbanimet e rasteve pozitive me COVID-19 janë: Prishtinë  4, Ferizaj  2, Vushtrri  2, Gjakovë  1, Lipjan  1, Gllogoc  1, Deçan  1.


Po ashtu, janë shëruar 16 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.743.

Të shëruarit nga COVID-19 janë nga këto komuna: Prishtinë  4, Gjilan  4, Graçanicë  2, Fushë Kosovë  2, Novobërdë  2, Malishevë  1, Kamenicë  1.

Kurse numri i rasteve aktive është 323, prej tyre 12 raste aktive në Komunën e Suharekës.

Numri total i rasteve pozitive është 161,049 raste nga 1,308,705 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2,983 raste të vdekjes.

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *