32 raste aktive me COVID-19 në Suharekë

Ministria e Shëndetësisë në bashkëpunim me Institutin Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 29 raste pozitive me COVID-19 si dhe është regjistruar një viktimë nga ky virus.

14.10.2021 / Suhareka

32 raste aktive me COVID-19 në Suharekë
Foto: Ilustrim

Brenda 24 ore nuk është regjistruar asnjë rast me COVID-19 në Komunën e Suharekës.

Vendbanimet e rasteve pozitive me COVID-19 janë: Obiliq  7, Prishtinë  5, Fushë Kosovë  4, Mitrovicë  4, Podujevë  2, Gjilan  2, Prizren  2, Gjakovë  1, Pejë  1, Deçan  1.


Po ashtu, janë shëruar 36 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.448.

Të shëruarit nga COVID-19 janë nga këto komuna: Prishtinë  8, Gllogoc  6, Mitrovicë  4, Malishevë  4, Kamenicë  3, Kaçanik  2, Gjilan  2, Hani i Elezit  2, Ferizaj  2, Deçan  1, Klinë  1, Viti  1.

Kurse numri i rasteve aktive është 1.043, prej tyre 32 raste aktive në Komunën e Suharekës.

Numri total i rasteve pozitive është 160,464 raste nga 1,233,316 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2,973 raste të vdekjes.

KOMENTE0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *