3 rastet pozitive me COVID-19 në Suharekë janë nga këto fshatra

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se brenda 24 ore janë identifikuar 169 raste të reja me COVID-19.

IKSHPK-ja ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit në Komunën Suharekës janë identifikuar 3 raste të reja me COVID-19.

Vendbanimet e rasteve të sotme janë: Krushicë e Epërme (2) dhe Mohlan (1).

Cilin nga kryetarët e degëve të partive në Suharekë do ta votoni në zgjedhjet e 14 shkurtit?

Gjithashtu, gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 313 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 42.948 raste, kurse numri i rasteve aktive është 7.835.

Ndërsa, numri total i rasteve pozitive është 52.134 raste nga 188.138 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.351 raste të vdekjes.

RAPORTO