3 rastet e sotme me Covid-19 janë nga këto fshatra

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se brenda 24 ore janë bërë 1,831 testime, prej të cilave 707 kanë rezultuar pozitive me Covid-19.

IKSHPK-ja ka njoftuar se brenda 24 orëve në Komunën e Suharekës janë identifikuar 3 raste të reja me Covid-19, shkruan SuharekaOnline.

Vendbanimet e rasteve të sotme janë: Greikoc (1), Gelancë (1) dhe Nishor (1).

Në Komunën e Suharekës sot nuk është raportuar për ndonjë viktimë nga virusi Korona.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.