2 rastet e sotme në Komunën e Suharekës, në Bllacë dhe në Javor

2 rastet e sotme në Komunën e Suharekës, në Bllacë dhe në Javor
Herolind Bytyçi

29.07.2020 / Suhareka

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 449 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 194 raste pozitive.

Nga 194 rastet pozitive, 2 (dy) raste janë shënuar në Komunën e Suharekës.

Sipas IKSHPK-së dy rastet e sotme janë nga fshati Bllacë dhe Javor.

Me rastet e fundit numri i të identifikuarëve në Komunën e Suharekës shkon në 101.

RAPORTO