162 raste aktive me COVID-19 në Kosovë, 2 pre tyre në Suharekë

162 raste aktive me COVID-19 në Kosovë, 2 pre tyre në Suharekë
Taulant Krasniqi

22.06.2021 / Suhareka

Ministria e Shëndetësisë (MSh) në bashkëpunim me Institutin Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKShPK) ka njoftuar se gjatë ditës së hënëë janë konfirmuar 2 raste pozitive me COVID-19, ndërsa nuk është regjistruar asnjë rast i vdekjes nga ky virus.

Në Komunën e Suharekës nuk është konfirmuar asnjë rast me COVID-19, shkruan SuharekaOnline.

Gjithashtu, janë shëruar 14 pacientë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 105.241.

Ndërsa numri i rasteve aktive në tërë Kosovën është 162, prej tyre dy në Komunën e Suharekës.

Numri total i rasteve pozitive është 107,655 raste dhe 2,252 raste të vdekjes.

LEXO EDHE:  Një rast i ri me COVID-19 në Suharekë, 92 në tërë Kosovën

LAMI Palace – Bëhuni pjesë e ambientit mbretëror duke shijuar çdo detaj!

LAMI Palace një vend i veçantë i ndërtuar dhe dizajnuar me një shije të rrallë dhe unike ofron momente të...

Lexo më shumë

Të fundit