16 rastet e sotme me COVID-19 janë nga Suhareka dhe këto fshatra

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se brenda 24 ore janë kryer 1,566 testime prej të cilave 690 kanë rezultuar pozitive me COVID-19.

IKSHPK-ja njofton se brenda 24 orëve të fundit në Komunën e Suharekës janë identifikuar 16 raste të reja me virusin Korona, njofton SuharekaOnline.

Venbanimet e rasteve të sotme janë: Bukosh (1), Dubravë (1), Mushtisht (3), Savrovë (1), Suharekë (10)

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.