150 raste aktive me COVID-19 në Suharekë

Numri i infektimeve nga COVID-19 në Kosovë ka filluar të ketë rënie. Ndërkohë numri i rasteve aktive tashmë ka rënë në 5 mijë e 371.

25.09.2021 / Suhareka

150 raste aktive me COVID-19 në Suharekë
Foto: Ilustrim

Ministria e Shëndetësisë në bashkëpunim me Institutin Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 133 raste pozitive me COVID-19, ndërsa janë regjistruar 2 viktima nga ky virus.

Brenda 24 ore fatmirësisht nuk është regjistruar asnjë rast me COVID-19 si dhe janë shëruar 2 qytetarë nga ky virus në Komunën e Suharekës.


Po ashtu, janë shëruar 786 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 151.411.

Kurse numri i rasteve aktive është 5.371, prej tyre 150 raste aktive në Komunën e Suharekës.

KOMENTE0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *