15 raste të reja me Covid-19, prijnë Sopija e Samadrexha me nga 3 raste

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 1,542 testime prej të cilave 645 kanë rezultuar pozitive me Covid-19.

IKSHPK-ja ka njoftuar se brenda 24 ore në Komunën e Suharekës janë identifikuar 15 raste të reja me virusin Korona, transmeton SuharekaOnline.

Vendbanimet e rasteve të sotme janë nga: Bllacë (1), Mushtisht (1), Sallagrazhdë (1), Samadrexhë (3), Sopijë (3), Studençan (2) dhe Suharekë (4)

RAPORTO