12 rastet pozitive me COVID-19 në Suharekë janë nga këto fshatra

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit janë regjistruar 418 raste të reja me COVID-19.

IKSHPK-ja njofton se vetëm në Komunën e Suharekës janë identifikuar 12 raste të reja.

Rastet pozitive të komunës sonë janë nga këto vende: 6 raste në Suharekë, 2 raste në Vraniq, 1 rast në Greikoc, 1 rast në Mushtisht, 1 rast në Leshan dhe 1 rast në Sopijë, shkruan SuharekaOnline.

Gjithashtu IKSHPK-ja njofton se janë shëruar 67 pacientë që ishin të infektuar me COVID-19, numri i rasteve aktive në Kosovë deri më tani është 3,126.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.