11 raste aktive me COVID-19 në Suharekë, 314 në tërë Kosovën

Ministria e Shëndetësisë në bashkëpunim me Institutin Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 11 raste pozitive me COVID-19, ndërsa nuk është regjistruar asnjë viktimë nga ky virus.

16.12.2021 / Suhareka

11 raste aktive me COVID-19 në Suharekë, 314 në tërë Kosovën
Foto: Ilustrim

Brenda 24 ore nuk është regjistruar asnjë rast pozitiv nga COVID-19 në Komunën e Suharekës.

Po ashtu, janë shëruar 11 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.925.


Kurse numri i rasteve aktive është 314, prej tyre 11 raste aktive në Komunën e Suharekës.

Me 11 raste aktive me COVID-19, Komuna e Suharekës renditet e 9-ta në nivel komunash, duke lënë pas Pejën, Vitinë e Istogun.

Numri total i rasteve pozitive është 161,227 raste nga 1,337,408 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2,988 raste të vdekjes.

Pse të shkojmë tek mjeku kur ndihemi mirë?!

Mjekët këshillojnë kontrolle të vazhdueshme mjekësore çdo 6 muaj apo 1 vit në çfarëdo moshe të jeni, mirëpo pas kalimit...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *