100 raste, Suhareka prek numrin treshifrorë, 2 rastet e sotme në Studençan dhe Vraniq

100 raste, Suhareka prek numrin treshifrorë, 2 rastet e sotme në Studençan dhe Vraniq
Herolind Bytyçi

28.07.2020 / Suhareka

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 401 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 239 raste pozitive.

Nga 239 rastet pozitive, 2 (dy) raste janë shënuar në Komunën e Suharekës.

Sipas IKSHPK-së dy rastet e reja janë nga: Studençani dhe nga Vraniqi.

Deri më tani numri i rasteve të identifikuarëve në Suharekë ka arritur në 100.

RAPORTO