10 rastet pozitive me COVID-19 në Suharekë janë nga këto fshatra

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se brenda 24 ore në Kosovë kanë rezultuar pozitiv me Korona virus 486 persona.

Sipas IKSHPK-së në Komunën e Suharekës janë identifikuar 10 raste të reja me COVID-19, shkruan SuharekaOnline.

Rastet pozitive sipas IKSHPK-së janë nga këto vendbanime: 4 raste në Suharekë, 2 raste në Savrovë, 2 raste në Bllacë, 1 rast në Gelancë dhe 1 rast në Samadrexhë.

Gjithashtu, gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 30 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 15.641 raste, kurse numri i rasteve aktive është 4.317.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.