10 rastet e sotme me Covid-19 janë nga Suhareka dhe këto fshatra

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit janë kryer 1,599 testime prej të cilave 720 kanë rezultuar pozitive me Covid-19.

IKSHPK-ja njofton se brenda 24 orëve të fundit në Komunën e Suharekës janë identifikuar 10 raste të reja me virusin korona, shkruan SuharekaOnline.

Vendbanimet e rasteve të sotme janë: Bllacë (1), Bukosh (1), Dobërdelan (1), Samadrexhë (1), Shirokë (1), Sopijë (2) dhe Suharekë (3)

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.