[ZYRTARTE] “Lewandowski” i Malishevës transferohet te FC Ballkani

[ZYRTARTE] “Lewandowski” i Malishevës transferohet te FC Ballkani
Çlirim Gashi

23.06.2021 / Sport

Tashmë edhe zyrtarisht Albion Rrahmani i njohur ndryshe edhe si “Lewandowski” i Malishevës është transferuar te klubi futbollistik nga Suhareka, Ballkani.

Rrahmani ishte nga faktorët kryesor që tashmë ish-skuadra e tij do të luaj në nivelet më të larta të futbollit kosovar.

Sulmuesi Rrahmani ka nënshkruar kontratë me FC Ballkanin për 3 vite të cilin e mban të lidhur deri në vitin 2024.

“Paraqitjet e tij nuk kanë kaluar pa u vënë re nga klubi ynë, andaj me çdo ngulm kemi insistuar qe Albionin ta sjellim ne klubin tonë”, ka shkruar FC Ballkani në Facebook.

“Urojmë që tani Lewandowski i Ballkani-t të na ndihmojë në arritjet e klubit si dhe atije personale, Na priftë e mbara Suharekë”, ka shkruar më tutje klubi suharekas.

LEXO EDHE:  FC Ballkani arrin marrëveshje me futbollistin e njohur shqiptar

LAMI Palace – Bëhuni pjesë e ambientit mbretëror duke shijuar çdo detaj!

LAMI Palace një vend i veçantë i ndërtuar dhe dizajnuar me një shije të rrallë dhe unike ofron momente të...

Lexo më shumë

Të fundit

1

8 orë më parë / Sport

FBK: Më 1 gusht fillon afati kalimtar