Kandidatët për Kuvend Komunal:

AAK
Bexhet Kuçi
2 Mihrije Suka
3 Aziz Bytyqi
4 Reshat Selimaj
5 Enver Shabani
6 Besa Kuqi
7 Lirim Qatani
8 Arlind Hajdaraj
9 Aferdita Mamaj
10 Vullnet Luzhnica
11 Emrush Bytyçi
12 Sanije Kuçi-Rexhepaj
13 Bujar Shala
14 Beqir Berisha
15 Florina Baftijaj
16 Gent Ndrecaj
17 Miranda Fondaj
18 Edona Hasani
19 Beqir Palushi
20 Bukurije Maksutaj
21 Fidaije Kukaj
22 Edon Sadikaj
23 Marigona Suka-Bungu
24 Liridona Balaj
25 Jeton Elshani
26 Edi Bytyqi
27 Rozeta Jahaj
28 Zgjim Gashi
29 Ylli Rraqi
30 Myrvete Shala
31 Mimoza Bajraktari
32 Driton Maliqaj
33 Saranda Bajraktari
34 Xhevxhet Gashi
LDK
Shefket Kolgeci
2 Urim Suka
3 Bulëza Kuçi
4 Flamur Bytyçi
5 Kushtrim Kuçi
6 Elmaze Bytyçi
7 Selman Kolgeci
8 Milit Elshani
9 Shqipe Ramaj
10 Alban Berisha
11 Brahim Curri
12 Jehona Shala
13 Xhavit Bytyçi
14 Qendrim Morina
15 Fahrije Sopa
16 Ali Shala
17 Vehbi Krasniqi
18 Kosovare Kokollari
19 Jeton Hoti
20 Dukagjin Latifi
21 Doruntina Zenelaj
22 Arben Hamzaj
23 Ilir Sopaj
24 Donjeta Kabashaj
25 Altin Bujari
26 Ilir Bytyçi
27 Albulena Fetiu-Hasanaj
28 Ardian Elshani
29 Dardan Vrella
30 Qendresa Shala
31 Mentor Gallapeni
32 Driton Muhaxheri
33 Besarta Daka
34 Bashkim Ndrecaj
LVV
Liridon Fandaj
2 Pranvera Berisha
3 Hetem Muharremaj
4 Laureta Tafaj
5 Agron Maliqaj
6 Jetmir Durmishi
7 Valmire Kryeziu
8 Drilon Zyba
9 Qëndrim Elshani
10 Festë Kabashi
11 Pajtim Lezi
12 Arbër Aliaj
13 Florije Gegaj
14 Arbes Gashi
15 Islam Morina
16 Erlida Bajrami
17 Arsim Muqa
18 Latif Krasniqi
19 Arbërie Bytyqi
20 Arsim Tafolli
21 Astrit Dakaj
22 Arjeta Morina
23 Sami Buzhala
24 Faton Zekolli
25 Arberita Morina
26 Faton Kololli
27 Merlinda Bekteshi
28 Besnik Kryeziu
29 Albulena Krasniqi
30 Granit Hoti
31 Gentiana Daka
32 Qendrim Gashi
33 Veton Shala
34 Yllka Kadolli
PDK
Jeton Rrakaqi
2 Dardan Berisha
3 Mevlude Kabashi
4 Egzon Kryeziu
5 Rilind Krasniqi
6 Ilirjana Basha
7 Liridon Jollxhiu
8 Jeton Baku
9 Arlinda Trolli
10 Bajram Basha
11 Arber Elshani
12 Sheqerie Zyrapi
13 Bashkim Bajramaj
14 Valon Elshani
15 Marigona Vataj
16 Reshat Selimaj
17 Shaip Selimi
18 Çendresa Krasniqi
19 Jashar Bytyçi
20 Ismet Ahmeti
21 Floriana Kadriu
22 Ardit Cikaqi
23 Artane Bytyçi
24 Flutura Shukolli
25 Blerim Selimi
26 Lutfi Kadriaj
27 Besarta Veselaj
28 Burim Gashi
29 Erjon Morina
30 Arjana Fangu
31 Muhamet Sallauka
32 Melihate Bungu
33 Floriana Gashi
34 Alush Shala
NISMA
Jehona Rrafshi
2 Avni Lubovci
3 Antoneta Berisha
4 Edonis Bytyqi
5 Kujtesë Bytyçi
6 Lavdije Gashi
7 Arsim Gollopeni
8 Sahide Muharremi
9 Blerta Rrafshi
10 Nadije Hysenaj
11 Leotrim Gashi
12 Vezire Kadriaj Maksutaj
13 Besiana Fangu
I.TH
Herolind Limaj
2 Hysni Bytyçi
3 Almenta Kryeziu
4 Lumbardh Sopa
5 Besim Krasniqi
6 Vlore Kryeziu
7 Hisen Bytyqi
8 Gëzim Helshani
9 Rita Elshani
10 Eduard Fangu
11 Mustaf Elshani
12 Fjolla Elshani
13 Ismajl Fetaj
14 Agim Kuçi
15 Nora Tërshani
16 Tauland Kuçi
17 Shaip Kuçi
18 Bleona Gashi
19 Gzim Musaj
20 Arton Baralija
21 Fahrije Hoxhaj
shfaq

Zyrtare: Ronaldo nënshkruan kontratën te Man UTD, deklarohet pas rikthimit në Old Trafford

Zyrtare: Ronaldo nënshkruan kontratën te Man UTD, deklarohet pas rikthimit në Old Trafford
Taulant Krasniqi

31.08.2021 / Sport

Bashkim Ndrecaj kërkon votën e qytetarëve edhe për një mandat

Bashkim Ndrecaj mban numrin 34 në listën e LDK-së për...

Lexo më shumë

Tashmë edhe zyrtare ylli portugez, Cristiano Ronaldo ka nënshkruar kontratën te Manchester United, i cili rikthehet në Old Trafford pas 12 vitesh.

Ronaldo u largua nga Manchester United para 12 vitesh, i cili kishte marrë rrugën drejt Real Madridit, ku pas aventurës historike te klubi spanjoll, ai më pas u transferuar në Juventus.

Për nënshkrimin e Ronaldos te Manchester United, e ka bërë të ditur vetë klubi anglez përmes një njoftimi në ueb-faqen zyrtare, i cili është deklaruar për herë të parë që nga dita kur është bërë i ditur rikthimi i tij te ‘Djajtë e Kuq’.

“Manchester United me kënaqësi e konfirmon nënshkrimin e Cristiano Ronaldos me një kontratë dyvjeçare me opsionin e zgjatjes edhe për një vit tjetër, në varësi të lejes ndërkombëtare”, thuhet në njofitmin e klubit anglez.


“Cristiano, një fitues pesë herë i Topit të Artë, deri më tani ka fituar mbi 30 trofe të mëdhenj gjatë karrierës së tij, duke përfshirë pesë tituj të UEFA Champions League, katër Kupa Botërore të Klubeve FIFA, shtatë tituj ligash në Angli, Spanjë dhe Itali, dhe UEFA Kampionati Evropian për Portugalinë e tij.

Cristiano është lojtari i parë që fiton ligat në tre vende të ndryshme, ai ishte gjithashtu golashënuesi më i lartë në sezonin e kaluar në Serie A dhe fitoi këpucën e artë në Kampionatin Evropian të këtij viti. Në magjinë e tij të parë për Manchester United, ai shënoi 118 gola në 292 ndeshje”, thuhet më tutje në njoftim.

Cristiano Ronaldo tha: “Manchester United është një klub që ka pasur gjithmonë një vend të veçantë në zemrën time, dhe unë jam mbingarkuar nga të gjitha mesazhet që kam marrë që nga njoftimi i së Premtes. Mezi pres të luaj në Old Trafford para një stadiumi plot dhe të shoh përsëri të gjithë tifozët.

Mezi pres të bashkohem me ekipin pas ndeshjeve ndërkombëtare dhe shpresoj që të kemi një sezon shumë të suksesshëm përpara”.

Ole Gunnar Solskjaer tha: “Ju mungojnë fjalët për të përshkruar Cristianon. Ai nuk është vetëm një lojtar i mrekullueshëm, por edhe një qenie e madhe njerëzore. Për të pasur dëshirën dhe aftësinë për të luajtur në nivelin më të lartë për një periudhë kaq të gjatë kërkon një person shumë të veçantë. Nuk kam dyshim se ai do të vazhdojë të na bëjë përshtypje të gjithëve dhe përvoja e tij do të jetë aq vitale për lojtarët më të rinj në skuadër.

Rikthimi i Ronaldos demonstron tërheqjen unike të këtij klubi dhe jam absolutisht i kënaqur që ai po kthehet në shtëpi aty ku filloi gjithçka”.

Për të rejat më të fundit bëhuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : SuharekaOnline

Të fundit