Zyrtare: Këta super lojtarë të Real Madridit mungojnë ndaj Barcelonës

Zinedine Zidane ka thirrur 19 lojtarë për El Classicon kundër Barcelonës.

Asensio, Lucas, James, Marcelo dhe Hazard, Odriozola, Brahim dhe Mariano janë lojtarët të cilët nuk do të paraqiten në këtë ballafaqim të La Ligas.

Ndërsa ai që kthehet në listë është Mendy.

Ja lista e lojtarëve të ftuar:

Portierë: Courtois, Areola and Altube.

Mbrojtës: Carvajal, Militão, Ramos, Varane, Nacho and Mendy.

Mesfushorë: Kroos, Modric, Casemiro, Valverde and Isco.

Sulmues: Benzema, Bale, Jovic, Vinicius Jr. and Rodrygo./GazetaBlic/

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.