Zyrtare: James nënshkruan kontratë të re 5-vjeçare me Chelsean pas lidhjeve të transferimit në Real Madrid

  • 05.09.2022
Zyrtare: James nënshkruan kontratë të re 5-vjeçare me Chelsean pas lidhjeve të transferimit në Real Madrid

Mbrojtësi i Chelseat, Reece James ka nënshkruar një kontratë të re që e lidh atë me klubin deri në vitin 2027.

Mbrojtësi i djathtë, i cili erdhi nga akademia e të rinjve të Chelsea, është shpërblyer për paraqitjet e tij të shkëlqyera si një pjesë jetike e ekipit të Thomas Tuchel duke iu dorëzuar një marrëveshje e përmirësuar dhe afatgjatë nga Blutë.

James ka forcuar statusin e tij si një nga mbrojtësit më të mirë në Premier League dhe thuhet se u identifikua si një objektiv transferimi nga Real Madrid dhe Manchester City në dritaren e verës.


22-vjeçari po konkurron për një vend në formacionin fillestar të Anglisë për Kupën e Botës 2022 në Katar këtë vit dhe do të shpresojë të rrisë shanset e tij për të siguruar vendin e mbrojtësit të djathtë duke vazhduar paraqitjet e tij të forta për skuadrën londineze.

“Kam kaluar hënën me kontratën time të re dhe jam mirënjohës për tifozët, pronësinë e re dhe të gjithë të përfshirë në klub”, tha James.

“Mezi pres të shoh se çfarë do të sjellë e ardhmja dhe jam i sigurt se do të kemi shansin për të fituar shumë trofe. Unë jam rritur duke mbështetur këtë klub dhe kam qenë këtu që kur isha gjashtë vjeç. Kam vënë stilolaps për të shkruar një marrëveshje të re sepse ky është klubi ku dua të jem.”

Chelsea dhe James janë sërish në aksion të martën kur do të përballen me Dinamo Zagreb në ndeshjen e tyre të parë të sezonit në Ligën e Kampionëve.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë