Zyrtare Higuain tek Chelsea

23.01.2019

Më në fund është bërë zyrtare edhe nga vetë klubi transferimi i sulmuesit argjentinas Gonzalo Higuain. Prej ditësh për të mos thënë javësh është folur se Higuain do të kalonte gjatë këtij muaji në Stamford Bridge, por Bluve i ka marrë shumë kohë kompletimi i kalimit të tij nga Juventus i cili kishte dhënë lojtarin […]

Zyrtare Higuain tek Chelsea Foto: Ilustrim

Më në fund është bërë zyrtare edhe nga vetë klubi transferimi i sulmuesit argjentinas Gonzalo Higuain.

Prej ditësh për të mos thënë javësh është folur se Higuain do të kalonte gjatë këtij muaji në Stamford Bridge, por Bluve i ka marrë shumë kohë kompletimi i kalimit të tij nga Juventus i cili kishte dhënë lojtarin në huazim te kuqezinjtë e Milan.

Higuain do të mbajë numrin 9, sic ka raportuar më herët edhe ‘SkySports’ si dhe media të tjera.

Besohet se Higuain kalon te Chelsea në formë huazimi deri në fund të sezonit me mundësinë e zgjatjes së huazimit edhe për një sezon tjetër