Zyrtare: Golden Eagle Ylli transferon Charles Allen Gill Jr

Klubi basketbollistik nga Suhareka, Golden Eagle Ylli ka marrë një përforcim në radhët e tij.

Suharekasit kanë transferuar basketbollistin, Charles Allen Gill Jr.

Sipas njoftimit të KB Ylli thuhet se lojtari në fjalë luan në poziten 4-5.

Transferimi i Gill Jr vjen pas lëndimeve të shumta në klubi si: Gëzim Morina, Mitchel Willbekin te cilët tash e sa kohë janë jashtë fushës, po ashtu dhe Demetris Morant ka pësuar një lëndim kështu që ende nuk dihet rikthimi tyre.

RAPORTO