ZYRTARE: Drenica dhe trajneri Bledar Devolli ndajnë rrugët

ZYRTARE: Drenica dhe trajneri Bledar Devolli ndajnë rrugët

Drenica ka njoftuar për largimin e trajnerit të saj, Bledar Devollit.

Nërmjet një postimi, klubi njoftoi për ndarjen me teknikun nga Shqipëria.

Postimi i plotë:

Trajneri i Drenicës, Bledar Devolli, pas takimit me presidentin e klubit z. Ilir Veliqi, ka paraqitur dorëheqje e tij të parevokueshme, pas eleminimit nga Kupa e Kosovës, në çerekfinale, nga Dukagjini i Klinës.

Presidenti i klubit, pasdite aprovoi dorëheqjen e trajnerit Devolli, dhe sot përfundon angazhimi i trajnerit gjirokastrit në klubin tonë.Ne e falenderojmë Bledar Devollin për punën dhe angazhimin në klub gjatë gjithë kësaj kohe. Klubi i uron suksese Devollit në angazhimet e tij të radhës.

Drejtuesit e klubit shumë shpejt do ta zyrtarizojnë trajnerin e ri që do t’a udhëheq skuadrën në vazhdim”.

RAPORTO