Zyrtare: Drejtori sportiv Avni Bytyqi largohet nga Ballkani

Zyrtare: Drejtori sportiv Avni Bytyqi largohet nga Ballkani
Çlirim Gashi

04.06.2021 / Sport

Drejtori sportiv i Ballkanit, Avni Bytyqi, ka dhënë dorëheqje nga pozita, të cilën e ka ushtruar deri më tash në klubin nga Suhareka.

Lajmi konfirmohet për “Zeri.info” nga vet Bytyqi, i cili i ka zbuluar edhe arsyet e dorëheqjes.

“Që nga sot nuk jam më drejtor sportiv te Ballkani. Arsyet e largimit janë personale. Jam ndarë si është më së miri me presidentin Arsim Kabashi.

Me këtë rast dua që t’i falënderojë përzemërsisht vëllezërit Kabashi, të cilët janë tejet korrekt. Ballkanit i dëshirojë suksese dhe gjitha të mirat në vazhdim. Ka qenë përvojë e mrekullueshme te Ballkani”, ka thënë Avni Bytyqi të enjten mbrëma për “Zeri.info”.

Ndryshe Ballkani në edicionet e fundit ka qenë ndër klubet më të organizuara në Kosovë.

LEXO EDHE:  “Lewandowski” i Malishevës bëhet i Suharekës
RAPORTO