ZYRTARE: Barcelona lanson ‘bombën’, prezanton një super-futbollist

ZYRTARE: Barcelona lanson ‘bombën’, prezanton një super-futbollist

Barcelona dhe Palmeiras kanë arritur marrëveshje për transferimin e Matheus Fernandes Siquera, i cili do t’i bashkohet klubit katalunas më 1 korrik të këtij viti.

Shuma e transferimit është shtatë milionë euro, plus tre milionë euro në formë bonusesh.

Futbollisti brazilian do të nënshkruajë kontratë pesë-vjeçare me Barcelonën, derisa klauzola e tij e lirimit do të jetë 300 milionë euro, shkruan Zëri.info.


Matheus është lindur në Itaborai në Brazil.

Mesfushori e nisi karrierën në grupmoshat e reja të Botafogos, derisa me skuadrën e parë debutoi në vitin 2016.

Për dy vite, ai bëri 76 paraqitje me klubin brazilian, derisa vitin e kaluar ai u transferua te Palmeiras.

Në Palmeiras, Matheus ka bërë 11 ndeshje, ku ka shënuar një gol.

Në nivel ndërkombëtar, ai ka përfaqësuar Brazilin në grupmoshat U-17 dhe U-20.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës