Çlirim Gashi
12.03.2019, 18:25

Zidane rikthehet me shumë befasira në Real Madrid

Rikthimi i trajnerit legjendar, Zinedine Zidane në Madrid ka sjellur shumë befasira ku njëra ndër to është edhe “Galaktika II”, Neymar, Mbappe, Pogba, Hazard dhe Kante, Real Madrid mund të vijë me brezin e ri të Galacticos nën menaxhimin e Zidane.

Kthimi i Zinedine Zidane në Real Madrid ka çuar tek tifozët që të ëndërrojnë një epokë të Galacticos të ri në klub.

Zidane ka bërë që vendimi i shokut të kthehet në klub vetëm dhjetë muaj pas largimit nga detyra si menaxher në prag të fitimit të titujve të Ligës së Kampionëve, ku 3 herë e fitojë këto tituj, të një pas njëshme.

Gjigandët spanjollë u kthyen në legjendën e klubit pas një sezoni të mjerë që i ka parë ata të kalojnë nëpër dy menaxherët dhe të bien nga ritmi në La Liga, raporton gazeta e sportit “The Sun”.

Mos kualifikimi nga java e së kaluar në duart e Ajax ishte e mjaftueshme për Santiago Solari të paguante çmimin me punën e tij vetëm katër muaj pasi zëvendësoi Julen Lopetegui.

Tani Zidane është rikthyer pasi presidenti Florentino Perez u pajtua me kërkesat e tij për të shpenzuar këtë verë të madhe për të rishikuar skuadrën.

Perez kishte ndjekur kërkesat e Francezit, për transferimin e vitit të kaluar, gjë që çoi në largimin e menaxherit.

Tani ai ka sigurimin e parave do të jetë në dispozicion, Real Madridi janë të gatshëm të bëjnë presion me një seri ofertash për disa nga emrat më të mëdhenj në futbollin botëror.

Paratë duket se nuk do të kenë asnjë objekt, pasi klubi spanjoll përpiqet të krijojë llojin e skuadrave të superstarve për të rivalizuar galaktikat e Zidane-it.

Dhe brenda disa orëve nga kthimi i tij thashethemet tashmë po qarkullonin rreth lojtarëve në radarin e Realit – me një listë emrash që do t’i shihnin ata duke luajtur futboll me fantazi.

Edhe pse ata nënshkruan vetëm Thibaut Courtois verën e kaluar, ish-ylli i Chelsea, dhe David De Gea ende mbetet në listën e kërkuar.