Zeka i FC Ballkanit: Llapi nuk bëri asnjë goditje në portën tonë

Mevlan Zeka, sulmuesi i FC Ballkanit thotë se trajneri i ri, Ilir Daja ka sjellë një qetësi të madhe tek klubi nga Suhareka.

Zeka i FC Ballkanit: Llapi nuk bëri asnjë goditje në portën tonë

Skuadra e tyre, FC Ballkani fitoi dje derbin ndaj Llapit me rezultatin 1-0, me golin e Ermal Krasniqit në minutën e 74’të të duelit.

Zeka beson se skuadra e tyre e meritoi fitoren dhe ishte shumë më e mirë se KF Llapi në lojë.


“Ardhja e trajnerit Daja na ka sjell një qetësi të madhe, Ballkani po tregon formë fantastike, në skuadrën tonë mbizotëron një atmosferë jashtëzakonisht e mirë, ndaj Llapit fituam me meritë, gjatë analizës në javore që kemi bë me trajnerin kemi pa pikat që mund ta godasim Llapin, klubi kundërshtar nuk kishte pothuajse asnjë goditje në portë, kjo falë mbrojtjes me përvojë të cilën e kemi”, tha fillimisht Zeka.

“Ne që nga sot duhet të harrojmë atë ndeshje dhe duhet të fokusohemi në takimin e ardhshëm, shpresojmë që të bëjmë të pamundurën të mundur dhe ta sjellim titullin në Suharekë”, përfundoi Mevlan Zeka në emisionin VAR në Tëvë1.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë