Zbulohet strategjia e Real Madridit për të transferuar Kylian Mbappe

Florentino Perez ka dalë me një plan për të nënshkruar me Kylian Mbappe në verën e vitit 2021, kur i ka mbetur edhe një vit në kontratën e tij.

Sipas AS, presidenti i Real Madridit do të përpiqet të përsërisë të njëjtat taktika që ai përdori për të joshur Eden Hazard larg Stamford Bridge.

Perez priti derisa Hazard kishte ngelur rreth 12 muaj në kontratën e tij përpara se të bindte Chelsean për të fituar para në vend se të humbasë pasurinë e tyre të çmimeve falas.

Marrëveshja e tanishme e Mbappe shkon deri në vitin 2022 dhe, nëse Real Madrid pret deri në verën e vitit 2021 përpara se të bënte lëvizjen e tyre, PSG do të kërkojë ende rreth 150 milion euro të paktën. Në krahasim me koston e nënshkrimit të tij më parë, megjithatë, kjo tarifë do të ishte mjaft e arsyeshme.

RAPORTO