Ylli në gjysmëfinale të Superkupës së Kosovës pas fitores ndaj Vëllaznimit

  • 08.12.2022
Ylli në gjysmëfinale të Superkupës së Kosovës pas fitores ndaj Vëllaznimit

Golden Eagle Ylli është kualifikuar në gjysmëfinale të Superkupës së Kosovës duke mundur Vëllaznimin me rezultat 94-75 (26:16, 22:19, 21:18, 25:22).

Pas një fillimi të barabartë, therandasit filluan shkëputjen, ku çerekun e fituan me dhjetë pikë dallim 26:16. Kampionët e Kosovës vazhduan me lojë të mirë, ku krijuan epërsi deri në 20 pikë, 48:28, por më pas kuqezinjtë u këndellën paksa, për të ngushtuar shifrat, ndërsa pjesa e parë përfundon 48-35.

Lojë e ngjashme u zhvillua edhe në periodën e tretë, me Yllin që u shkëput deri në 21 pikë, 56:35, kurse skuadra nga Gjakova përpiqej të afronte shifrat, ndërsa rezultati pas 30 minutash ishte 69:53.


Vëllaznimi u mundua të rikthehet në dhjetë minutat e fundit, por nuk ia arriti qëllimit dhe Ylli fitoi 94-75.

Te therandasit u dalluan Henrik Sirko me 25 pikë, tetë kërcime e shtatë asistime dhe Chris Harris me 24 pikë e tetë kërcime, kurse te Vëllaznimi u dallua Emanuel Omobgo me 18 pikë e tetë kërcime.

Ylli në gjysmëfinale do të përballet me fituesin e ndeshjes Sigal Prishtina-Ponte Prizreni, që zhvillohet nga ora 20:00.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë