Ylli i Real Madrid te Man UTD

27.11.2018

Moyes tregoi se e kishte bindur Toni Kroos të transferohet në Man UTD në vitin 2013 nga Bayern Munich. Fillimisht tha “Unë e takova atë dhe gruan e tij dhe ishin të pajtimit që të transferohej ylli tek Manchester United”. Moyes tha “Por më vonë nuk e di se çfarë ndodhi, por ai ishte i […]

Ylli i Real Madrid te Man UTD Foto: Ilustrim

Moyes tregoi se e kishte bindur Toni Kroos të transferohet në Man UTD në vitin 2013 nga Bayern Munich.

Fillimisht tha “Unë e takova atë dhe gruan e tij dhe ishin të pajtimit që të transferohej ylli tek Manchester United”.

Moyes tha “Por më vonë nuk e di se çfarë ndodhi, por ai ishte i pajtimit që të transferohet tek Man UTD, por pas pak kohe dështoi”.

Në vitin 2014 kur Kroos u transferua në Real Madrid, Moyes u shkarkua nga stoli i Manchester United i cili qëndroi 10 muaj.

Manchester nuk e transferoi mesfushorin, pasi aty ndodhej Marouane Fellaini i cili është një mesfushor me notë mesatare mjaft të mirë.