Ylli i PSG-së në Premier League?

06.12.2018

Braziliani ka sugjeruar se mund të jetë i gatshëm të luajë në Angli në të ardhmen e tij. Neymar pretendoi se çdo lojtar i madh duhet të luajë në Premier Ligë në një fazë pasi ylli i Paris Saint-Germainit la të kuptohet në një transferim të mundshëm në Angli. Neymar para se të transferohet në Paris […]

Ylli i PSG-së në Premier League? Foto: Ilustrim

Braziliani ka sugjeruar se mund të jetë i gatshëm të luajë në Angli në të ardhmen e tij. Neymar pretendoi se çdo lojtar i madh duhet të luajë në Premier Ligë në një fazë pasi ylli i Paris Saint-Germainit la të kuptohet në një transferim të mundshëm në Angli.

Neymar para se të transferohet në Paris Saint-Germain  ka qenë i lidhur me një kalim në Premier League në vitet e fundit – kampionët Manchester City dhe rivalët e Manchester United në mesin e ekipeve të mëdhaja të Premier Ligës.

Neymar nënshkroi një kontratë pesëvjeçare kur ndjesia e Brazilianit u bashkua me PSG nga kampionët e La Ligas në një kontratë rekord prej 222 milionë eurosh vitin e kaluar, por 26-vjeçari e la derën hapur për një transferim të mundshëm në Angli.

“Nuk e dimë se si do të jetë nesër, por besoj se çdo lojtar i mirë, të paktën një ditë, duhet të luajë në Premier Ligë”, tha Neymar.