Ylli i Liverpoolit, Firmino, ka dyshim të madh për shkak të virusit, në ndeshjen me Bayernin

Braziliani ka luftuar me sëmundje përpara ndeshjes monumentale të Reds me kampionët gjermanë.

Liverpooli është bërë një goditje e madhe në prag të Ligës së Kampionëve të tyre të fundit-16 para një ndeshje me Bayern Munich pasi Roberto Firmino humbi trajnimin me një virus.

Cilin nga kryetarët e degëve të partive në Suharekë do ta votoni në zgjedhjet e 14 shkurtit?

Reds vazhdojnë të shpresojnë që braziliani të shërohet në kohë për ndeshjen e së martës në Anfield, por ai tani është një dyshim i madh për t’u përballur me kampionët e Bundesligës.

Jurgen Klopp po ashtu do të jetë pa Dejan Lovren, pasi ai gjithashtu humbi trajnimin të hënën, duke shtuar për dhimbjen mbrojtëse të shefit të Liverpulit, pasi ai tashmë është pa Virgil Van Dijk dhe Joe Gomez, që do të thotë se Fabinho ka mundësi të bashkohet Joel Matip në zemër të mbrojtjes.

RAPORTO