05.09.2019, 10:42

Ylli i Kosovës: Me Çekinë sfidë vendimtare, ja dalim edhe me mungesa

Vedat Muriqi së bashku me Florent Hadërgjonaj ishin dy lojtarët e përfaqësueses së Kosovës që dolën në konferencë për shtyp.

Të dy lojtarët u shfaqën optimistë për të marrë një rezultat pozitiv në ndeshjen ndaj Rebulikës Çeke të shtunën.

Te Muriqi varen shumë nga shpresat duke parë edhe mungesat e rëndësishme që kanë dardanët sidomos në sulm.

Sulmuesi i Fenerbahces i cili ka qenë në superformë në këtë fillim sezoni e di që pa Rashicën, Zenelin, Kolollin, Kryeziun dhe Shalën misioni i Kosovës do të jetë shumë më i vështirë por ai beson te triumfi.

“Kemi mjaft mungesa, por kemi një grup që mund t’i përballojë këto mungesa.

LEXO EDHE:  Tifozët e Liverpoolit “aktivizohen” për padrejtësitë që po i bëhen Xherdan Shaqirit

Po përgatitemi maksimalisht që të jemi plotësisht te gatshëm. Mendoj se ndeshja me Çekinë do të jetë vendimtare, pasi me fitore këtu e kalojmë më shumë se gjysmën e rrugës”, ka theksuar Muriqi.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.