Ylli i Ajaxit konfirmon interesimin e Real Madridit

Van de Beek duket gjithnjë e më pranë Real Madridit. Lojtari e ka pranuar se klubet janë në kontakte.

Pas ndeshjes me Vitessen, ku Donny Van de Beek realizoi dhe asistoi për Ajaxin – ndeshje që përfundoi 2:2, mesfushori holandez u pyet sërish për transferimin e mundshëm në “Snatiago Bernabeu”.

Mesfushori 22-vjeçar pa hezituar konfirmoi tashmë nisjen e bisedimeve mes klubeve.“Ata (Real Madridi) janë në kontakte me Ajaxin, ka interesim, s’mund të them më shumë”, u shpreh lojtari pas ndeshjes të shtunën.

Ai më pas për Fox Sports gjithashtu e konfirmoi se përfaqësuesi i është në bisedime të vazhdueshme me Realin.

 “Pa asnjë dyshim agjenti im ka folur me ta, kjo është, por preferoj të flas për futboll…”, shtoi mes tjerash Van De Beek

RAPORTO