Xhudisti Akil Gjakova kualifikohet në gjysmëfinale

27.03.2021

Xhudisti kosovar (-73 kg), Akil Gjakova, është në formën më të mirë, kualifikohet në gjysmëfinale të Grand Slam, që po mbahet në Gjeorgji.  Ai në rrethin e parë e mposhti Keisei Nakano të Philipines.  Pastaj Marko Gusiqin e Malit të Zi.  Në çerekfinale tregoi luftë të madhe dhe e hoqi qafesh Ferdinand Karapetian nga Armenia […]

Xhudisti Akil Gjakova kualifikohet në gjysmëfinale Foto: Ilustrim

Xhudisti kosovar (-73 kg), Akil Gjakova, është në formën më të mirë, kualifikohet në gjysmëfinale të Grand Slam, që po mbahet në Gjeorgji. 

Ai në rrethin e parë e mposhti Keisei Nakano të Philipines. 

Pastaj Marko Gusiqin e Malit të Zi. 

Në çerekfinale tregoi luftë të madhe dhe e hoqi qafesh Ferdinand Karapetian nga Armenia dhe tani në gjysmëfinale do të ndeshet me Tsogbaatar Tsend-Ochir nga Mongolia.