06.09.2019, 17:53

Xhudistët kosovarë të etur për fitore nisën drejt Lojërave Olimpike

Ekipi i xhudistëve kosovarë po vazhdon rrugëtimin sportiv duke u bërë pjesë e garave më të mëdha të organizuara nëpër botë.

Kësaj radhe ata janë nisur për në Tokio për të garuar në Lojëra Olimpike.

Këtë e ka bërë të ditur trajneri Driton Kuka, nëpërmjet një shkrimi në Facebook.

Shkrimi i plotë i Driton Kukës:

Show must go on …
On our way to Tokyo Olympics!
Ekipi vazhdon rrugëtimin,garë pas gare 🇽🇰🇦🇱
Me shpresë që kulminacioni të arrihet në cakun tonë në Lojëra Olimpike!
Sivjet Lojërat Evropiane dhe Botërori ishin garat ku i fituam 6 medalje!
Ndërsa në Grand Slam e Grand Prix edhe dhjetëra të tjera e veçanta është që të gjithë janë në Top 10 në Ranglistë Olimpike!

LEXO EDHE:  Një tjetër klub i madh anglez e do yllin e Kosovës, Vedat Muriqin
© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.