Xherdan Shaqiri zhvilloi 100 ndeshje në Premier League

05.01.2019

Xherdan Shaqiri, ylli i Liverpoolit zhvilloi 100 ndeshje në Premier League, me ekipet si: Stoke City, dhe Liverpoool, duke festuar një arritje të veçantë. Xherdan Shaqiri, me origjinë shqiptare, në ndeshjen Liverpool kundër Manchester City, ai u aktivizua për 20 minuta në atë ndeshje, ku në atë ndeshje arriti që ti zhvilloj 100 ndeshje në […]

Xherdan Shaqiri zhvilloi 100 ndeshje në Premier League Foto: Ilustrim

Xherdan Shaqiri, ylli i Liverpoolit zhvilloi 100 ndeshje në Premier League, me ekipet si: Stoke City, dhe Liverpoool, duke festuar një arritje të veçantë.

Xherdan Shaqiri, me origjinë shqiptare, në ndeshjen Liverpool kundër Manchester City, ai u aktivizua për 20 minuta në atë ndeshje, ku në atë ndeshje arriti që ti zhvilloj 100 ndeshje në Premier Ligë. Shaqiri këtë arritje e postoi në rrjetin social Instagram.

“100 ndeshje në Premierligë. Krenar që e arrita këtë numër të ndeshjeve”, shkroi Shaqiri në gjuhën angleze në llogarinë e tij në Instagram.