Xherdan Shaqiri drejt La Ligës, kjo skuadër e madhe pas tij

Sevilla po përgatitet t’i ofrojë Xherdan Shaqirit një kontratë afatgjate, që Liverpooli nuk mund t’ia sigurojë.

Pjesa më e madhe e suksesit të Liverpool gjatë disa sezoneve të fundit është bazuar në një lloj formacioni.

Mohamed Salah, Sadio Mane dhe Roberto Firmino janë kombinuar për të prodhuar një nga sulmet më të frikshme në botë.

Derisa kjo ia ka ulur minutazhën e aktivizimit Shaqirit.

Edhe ardhja e Takumi Minamino ia ka vështirësuar planet.

Liverpooli mund ta shesë për rreth 30 milionë euro.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.