Xhebrailat me mobilizim total për ndeshjen Ballkani-Cluj, “krejt Suhareka të enjten në Prishtinë”

  • 06.09.2022
Xhebrailat me mobilizim total për ndeshjen Ballkani-Cluj, “krejt Suhareka të enjten në Prishtinë”

Të enjten klubi futbollistik nga Suhareka, Ballkani edhe zyrtarisht zhvillon ndeshjen në fazën e grupeve të Ligës së Konferencës.

Klubi i Ballkanit këtë sezonë ka bërë krenar të gjith futbollin kosovar duke u kualifikuar në Ligën e Konferencës, ku së fundmi pasi mposhti klubin shqiptar të Maqedonisë së Veriut, FC Shkupi, suharekasit u kualifikuan në fazën e grupeve të kësaj lige.

Ndeshjen e parë në kuadër të kësaj faze, Ballkani e zhvillon të enjten ndaj klubit rumun, CFR Cluj në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.


Për këtë ndeshje, tifogrupi suharekas “Xhebrailat” kanë paralajmëruar mobilizim total për këtë ndeshje historike të FC Ballkanit.


Xhebrailat kanë theksuar se Ballkani po fillon një nivel tjetër, andaj kanë ftuar të gjithë gjeneratat e vjetra dhe gjeneratat e tanishme që të mërkurën të shkojnë në një mbledhje totale e gjithëpërfshirëse.

Mbledhja mbahet nesër me fillim prej orës 20:00 te Amfitetari i Gjimnazit në Suharekë.

Po ashtu, nga Xhebrilat kanë shtuar se një gjë është e sigurt se krejt Suhareka të enjtën në Prishtinë për të përkrahur klubin e zemrës, Ballkanin.

Njoftimi i plotë i Xhebrailave:

MOBILIZIM TOTAL

MBLEDHJE

Tash po fillojme nje nivel tjeter, andaj ju ftojme te gjitheve juve gjeneratave te vjetra e gjenerata e tanishme qe te merkuren te vini ne nje mbledhje totale dhe gjitheperfshise.

Te merkuren ora 20:00 (Amfiteatri i Gjimnazit)

Nje gje eshte e sigurt krejt Suhareka te enjten ne Prishtine.

Djemt e Brigades,
Besnik Skuadres

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë