Xhebrailat ftojnë suharekasit për mobilizim për nesër në ndeshjen e Ballkanit: Të gjithë në Prishtinë

Nesër do të nis aventura e Ballkani në garën më prestigjose evropiane për klube, Ligën e Kampionëve.

Xhebrailat ftojnë suharekasit për mobilizim për nesër në ndeshjen e Ballkanit: Të gjithë në Prishtinë

Kampioni i Kosovës do të ballafaqohet me skuadrën nga Lituania, Zalgiris, ndeshje kjo e cila do të zhvillohet me fillim nga ora 20:00, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Tifogrupi i FC Ballkanit “Xhebrailat” kanë ftuar krejt qytetin e Suharekës për mobilizim për nesër, kështu duke i ftuar të gjithë të udhëtojnë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.


Nga Xhebrailat kanë theksuar se prej orës 17:00 do të mblidhen tek Palestra (Fusha e Basketit) kurse nisja bëhet në ora 18:30 fiks, ndërkaq veshja duhet të jetë ngjyrë e zezë.

Tifogrupi “Xhebrilat” u kanë bërë thirrje tifozëve që të respektohet kodi i veshjes dhe orari i takimit.

Postimi i plotë i Xhebrailave:

Ftojmë krejt qytetin për mobilizim për nesër, të gjithë në Prishtinë.

Prej orës 17:00 mblidhemi tek Palestra (Fusha e Basketit) kurse nisja 18:30 fiks. Veshja ZI. Ju bëjmë thirrje që të respektohet kodi i veshjes dhe orari i takimit.

Jemi duke u përgaditur që 2 javë për këtë lojë, andaj ju ftojmë që ti ndiqni liderat deri në përpikmëri…

SHIHEMI NESËR

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë