Xavi ka nevojë për një sulmues

Barcelonës i mungon një lojtar “vdekjeprurës”.

Xavi ka nevojë për një sulmues

Barcelona mund të duket më mirë nën drejtimin e Xavi Hernandez, por atyre u mungon ende një prekje klinike para portës, me Blaugranët që kanë nevojë të dëshpëruar për një sulmues natyral.

I dëmtuari Memphis Depay është aktualisht golashënuesi më i mirë i Barcelonës, por as holandezi nuk ka arritur të bindë me paraqitjet e tij deri më tani këtë sezon.


Ndërkohë, gjithçka që i mungonte Barcelonës në Estadio Ramon Sanchez-Pizjuan të martën ishte një finalizues vdekjeprurës, pasi skuadra e Xavi-t tentoi 23 goditje, duke përfshirë përpjekjen e Ousmane Dembele që u rrëzua kundër shtyllës.

Sergio Aguero është tërhequr, ndërsa Martin Braithwaite dhe Ansu Fati janë të dy jashtë fushës me lëndime, që do të thotë se Luuk de Jong është aktualisht i vetmi sulmues natyral në skuadër.

Megjithatë, De Jong është çdo gjë tjetër veçse një sulmues i tipit të Barcelonës dhe Xavi është detyruar të promovojë sulmuesin e ekipit B, Ferran Jutgla, i cili ka nisur në krye në dy ndeshjet e fundit dhe ka hapur rezultatin kundër Elche.

Ferran Torres dhe Cavani janë objektivat kryesore të Barcelonës

Katër skuadra kanë shënuar më shumë gola se Barcelona në La Liga Santander këtë sezon, pasi Real Madrid, Sevilla, Real Betis dhe Valencia kanë përmirësuar të gjitha shifrat e golave të Blaugranas deri më tani.

Barcelona do të përpiqet të nënshkruajë me një sulmues në afatin kalimtar të janarit, me Ferran Torres të Manchester Cityt dhe Edinson Cavani të Manchester Unitedit që janë objektivat e tyre kryesore.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë