Vlera e FC Ballkanit dhe kundërshtarit të saj në raundin e parë në garat evropiane

Skuadrat që do ta përfaqësojnë Kosovën në garat evropiane dje i kanë mësuar kundërshtarët e tyre në rrethin e parë të Ligës së Kampionëve, përkatësisht Ligës së Konferencës.

Vlera e FC Ballkanit dhe kundërshtarit të saj në raundin e parë në garat evropiane

Kampioni i Kosovës, Ballkani do të debutojë në kualifikimet e ligës më prestigjioze evropiane kundër skuadrës lituaneze, Zalgiris.

BALLKANI – ZILGIRIS (LIGA E KAMPIONËVE)


Zalgiris është kundërshtari i “portokallezinjve” në rrethin e parë kualifikues në Ligën e Kampionëve.

Dallimi i vlerës së skuadrës kosovare dhe asaj lituaneze është tre milionë euro, raporton Demokracia.com

Zilgiris sipas sajtit prestigjioz “Transfemarkt.com” vlen 6.93 milionë euro, kurse ajo e Ballkanit të Ilir Dajës kap vlerën e 3.93 milionë euro.

Ballkani për dallim nga ekipet tjera ndeshjen e parë kundër lituanezëve e luan si vendas.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë