[Video] Xhudistja Distria Krasniqi mboshtë serben për 2 minuta

Distria Krasniqi, xhudistja kosovare, arriti që ta mboshtë xhudisten serbe, Andrea Stojandinov për 2 minuta e 49 sekonda dhe kështu ajo kaloi në gjysmëfinale të Grand Prixit të Turqisë.

Në kategorinë deri në 57 kilogram Distria, kaloi pa problem pengesën e quajtur Stojandinov, që e mposhti për 2 minuta e 49 sekonda, duke e siguruar një vend në gjysmëfinale të kësaj gare.

Për t’u kualifikuar në çerekfinale, në rundin e dytë të Grand Prixit të Turqisë, Krasniqi e mposhti me ippon xhudisten turke, Gulkader Senturk.