Vazhdon EURO2020, sot zhvillohen tri sfida interesante

  • 17.06.2021
Vazhdon EURO2020, sot zhvillohen tri sfida interesante

Kemi hyrë në ditën e 7-të të Kampionatit Evropian “EURO2020”, ku tashmë ka përfunduar edhe rrethi i parë i ndeshjeve të fazës së grupeve.

Ndërsa dje ka nisur rrethi i dytë në këtë kampionat, ku sot në kuadër të rrethit të dytë do të zhvillohen tri ndeshje tejet interesante.

Duke nisur nga ora 15:00, “Arena Naționala” në Bukuresht përballen Ukraina dhe Maqedonia e Veriut, ndeshje kjo e vlefshme për Grupin C.


Të dyja kombëtaret kanë pësuar humbje në ndeshjet e para, Ukraina ndaj Holandës dhe Maqedonia e Veriut ndaj Austrisë.

Ndërsa udke filluar nga ora 18:00, në kuadër të Grupit B do të zhvillohet ndeshja Belgjika – Danimarka, ndeshje kjo e cila zhvillohet në “Parken Stadium” në Kopenhagë.

Kombëtarja belge e kryeson grupin me tri pikë, ndërsa Danimarka ndodhet e fundit me zero pikë.

Ndërsa ndeshja e fundit për ditën e sotme do të jetë ajo në mes të Holandës dhe Austrisë, në kuadër të grupit C, kjo ndeshje do të zhvillohet në “Johan Cruijff Arena” në Amsterdam me fillim prej orës 21:00.

Të dy këto kombëtare vijnë nga suksesi në ndeshjet e para ndaj Ukrainës dhe Maqedonisë së Veriut dhe kryesojnë grupin me nga 3 pikë secila.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë