Van Dijk – Nuk kemi frikë nga PSG

‘Ne nuk i frikësohemi PSG’ – ylli i Liverpool Van Dijk është i gatshëm për ndeshjen e Ligës së Kampionëve

Van Dijk – Nuk kemi frikë nga PSG

Liverpool e dinë se fitorja në Francë mund të sigurojë vendin e tyre në 16 vitet e fundit dhe mbrojtësi thotë se ata janë të gatshëm të marrin rastin e tyre.

Virgil Van Dijk këmbëngul se Liverpool nuk do të ketë frikë kur ata udhëtojnë në Paris Saint-Germain për ndeshjen e tyre të rëndësishme të Ligës së Kampioneve këtë javë.


Reds e dinë se fitorja në kryeqytetin francez të mërkurën ka të për synim të sigurojë vendin e tyre në 16 gola të fundit të konkurrencës së nokautit të Evropës, por gjithashtu janë të vetëdijshëm se një humbje kundër kampionëve të Ligue 1 do t’i vendoste ata në një pozitë të pasigurt që shkonte në grupin e tyre final me një ndeshje kundër Napolit.

“Nuk kam frikë,” tha ylli holandez. “Ne i respektojmë ata si një ekip, por një gjë është e ditur që ne duam të fitojmë ndeshjen. Do të jemi plotësisht të motivuar dhe do të sigurohemi që të jemi gati që nga fillimi”.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës