Van Dijk – Nuk kemi frikë nga PSG

27.11.2018

Liverpool e dinë se fitorja në Francë mund të sigurojë vendin e tyre në 16 vitet e fundit dhe mbrojtësi thotë se ata janë të gatshëm të marrin rastin e tyre. Virgil Van Dijk këmbëngul se Liverpool nuk do të ketë frikë kur ata udhëtojnë në Paris Saint-Germain për ndeshjen e tyre të rëndësishme të […]

Van Dijk – Nuk kemi frikë nga PSG Foto: Ilustrim

Liverpool e dinë se fitorja në Francë mund të sigurojë vendin e tyre në 16 vitet e fundit dhe mbrojtësi thotë se ata janë të gatshëm të marrin rastin e tyre.

Virgil Van Dijk këmbëngul se Liverpool nuk do të ketë frikë kur ata udhëtojnë në Paris Saint-Germain për ndeshjen e tyre të rëndësishme të Ligës së Kampioneve këtë javë.

Reds e dinë se fitorja në kryeqytetin francez të mërkurën ka të për synim të sigurojë vendin e tyre në 16 gola të fundit të konkurrencës së nokautit të Evropës, por gjithashtu janë të vetëdijshëm se një humbje kundër kampionëve të Ligue 1 do t’i vendoste ata në një pozitë të pasigurt që shkonte në grupin e tyre final me një ndeshje kundër Napolit.

“Nuk kam frikë,” tha ylli holandez. “Ne i respektojmë ata si një ekip, por një gjë është e ditur që ne duam të fitojmë ndeshjen. Do të jemi plotësisht të motivuar dhe do të sigurohemi që të jemi gati që nga fillimi”.